Kryesore

E konfirmuar/ FSHF: Miqësorja Shqipëri-Jordani më 10 tetor në Elbasan Arena


               Publikuar në : 11:57 - 16/04/18 |
ri.de.

Pas dy miqësoreve që do të zhvillohen në Zvicër në muajin qershor, kundër Kosovës dhe Ukrainës, FSHF ka arritur akordin për një tjetër miqësore në muajin Tetor.

Sot bëhet e ditur se miqësorja Shqipëri-Jordani luhet më 10 tetor në “Elbasan Arena”.

Vlen të theksohet se ky takim do të luhet vetëm 4 ditë përpara përballjes me Izraelin, të vlefshme për Ligën e Kombeve.

“Kjo miqësore, sikundër edhe ajo me Uellsin, që do zhvillohet më 20 nëntor, do të luhet në periudhën kur zhvillohen takimet e grupeve për Ligën e Kombeve, duke plotësuar kështu edhe kuadrin e gjashtë ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me tre përfaqësuese të Ligës së Kombeve, si dhe dy ballafaqimet miqësore”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e FSHF.

Pas