-Politikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

E bujshme/ Sali Berisha kritikon hapur Lulzim Bashën: S’do e bëja kurrë atë listë deputetësh. Këshilltarët i ka mizerabël

Lideri historik i së djathtës Sali Berisha ka kritikuar ashpër Lulzim Bashën. Kështu raporton gazetari Çim Peka i cili ka intervistuar Berishën dhe do ta transmetojë sonte në mbrëmje në portalin Syri.net

Në një postim në facebook Peka shkrun se Sali Berisha ka deklaruar: “Keshilltaret e Lulzim Bashes jane mizerabel. Ajo nuk ishte lista e PD, por lista Basha. Disa perjashtime jane te papranueshme. Une s’do e beja kurre ate liste. Por ne ka nje njeri qe e di se une besoja se Lulzim Basha mund te fitonte edhe me ate liste, ai eshte Cim Peka. Raportimet e mediave per ato qe ndodhen ne grupin parlamentar ishin korrekt.”

/Opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko