Kronikë

Dy të dehur shkatërrojnë komisariatin e policisë në Pogradec


               Publikuar në : 18:50 - 09/07/18 |
b.f

Dy persona të dehur kanë shkatërruar pajisjet e zyrave të Komisariatit të Pogradecit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të së hënës, kur shtetasit me iniciale S.C. dhe B.S. janë përfshirë në një konflikt fizik me disa persona të tjerë, në lagjen 5 të Pogradecit.

Banorët kanë njoftuar policinë, e cila arrestoi në flagrancë shkaktarët e sherrit.

Gjatë shoqërimit në komisariat, të ndaluarit kanë kundërshtuar dhunshëm efektivët e policisë.

Pasi kanë mbërritur në rajon, dy të ndaluarit, të cilët kanë qenë të dehur, kanë thyer dhe dëmtuar pajisjet e zyrës ku po merreshin në pyetje.

 

Pas