Kryesore

Dokumentet/ Salianji: Ja si tentuan të manipulojnë dhe t’a mbrojnë Xhafën


               Publikuar në : 20:45 - 11/10/18 |
b.f

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka publikuar disa dokumente që tregojnë tentativën për të manipuluar dhe mbrojtur Agron Xhafën, duke detyruar Alizotin që të deklarojë se ka qenë ai që ka biseduar me ‘Babalen’.

Përmes një shënimi në Facebook, Salianji shkruan se gjithë shteti në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik dhe privilegjet që iu vijnë nga pushteti.

“Përgjimet e prokurorisë faktojnë se Taulanti nga Librazhdi, shoku i Alizotit i përgjuar me nr cel +091 flet me drejtorin e policise Fier dhe me persona të tjerë”,-citohet nga shënimi i tij.

 

Pas