-Teknologji

Do të habiteni- Ja sa kushton prodhimi i iPhone X

               Publikuar në : 22:43 - 10/11/17 |
Gerta

iPhone X është telefoni më i shtrenjtë që Apple ka prodhuar – megjithatë është më popullori. Duket se shitjet e tij kanë ecur më së miri edhe pse në fillim u kritikua se ishte shumë i shtrenjtë.

iPhone X fillon nga €1,179.00, dhe për variantet me memorie më të madhe kushton €1,349.00. sipas hulumtuesve të kompanisë HIS Markit, aparati luksoz kushton $370 për t’u prodhuar, shkruan opinion.al

Kjo duke lënë jashtë investimet që Apple ka bërë në punën kërkimore, dizajn dhe plani i marketingut. /Opinion.al

Pas