-Jetë dhe Stil, Metro, Te Fundit

Disa kuriozitete për seksin që nuk i keni ditur më parë

Seksi është një nga temat pë të preferuara për t’u diskutuar, dhe gjithmonë ngjall kurreshtje. Por sado informacion të keni, gjithmonë janë disa  gjëra që rezultojnë si të padëgjuara më parë. Ne ju kemi sjellë disa kuriozitete për seksin, të cilat me shumë mundësi nuk i keni dëgjuar asnjëherë.

1 – Një në katër meshkujt fikin gjithmonë dritën përpara seksit.

2 – Sa më shumë seks të bëni, aq më shumë keni dëshirë për të bërë përsëri

3 – Lodrat e seksit janë të ndaluara në Alabama dhe Mississipi me pretekstin se askush nuk ka nevojë të blejë diçka që prodhon orgazmën.

4 – Vibratori është shpikur në shekullin e 19 me qellim parandalimin e histerisë femërore.

5 – Merlin Monroe kishte probleme në arritjen e orgazmës, dhe pas shumë seancash terapeutike, ajo në fund i shkruajti doktorit të saj “Zoti të bekoftë”.

6 – Në një lugë spermë ndodhen 300 milionë spermatozoidë

7 – Gjatë 30 minutave seks, ju digjni 200 kalori

8 – Njerëzit dhe delfinët janë të vetmet qënie që bëjnë seks për kënaqësi

9 – Selinoja i bën meshkujt më të dëshirueshëm, pasi çliron androstenone dhe androstenol, të cilat përcjellin dëshirë seksuale te femrat.

10 – Pas dhomës së gjumit, vendi më i preferuar për të bërë seks është makina

11 – 75% e femrave fantazojnë të bëjnë seks me një mashkull të veshur si zjarrëfikës

12 – Një mashkull mendon për seksin mesatarisht njëherë në 7 sekonda

13 – Merimanga e zezë e ha mashkullin pasi ka bërë seks me të

14 – Meshkujt kanë mesatarisht 11 ereksione në ditë

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko