-Kronikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Dëshmitari që pa tmerrin me sy në Lushnjë: Autorët gjuajtën me breshëri

Një dëshmitar okular ka rrëfyer detaje nga atentati i rëndë në Lushnje ku mbeten të vravë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, miqtë e nipit të Aldo Bares, Xhulio Shkurti.  

Dëshmitari tha se automjeti i agresorëve erdhi nga qendra e qytetit dhe ishin 4 persona. “Tre prej tyre hapën zjarr me kallashnikovë në drejtim të djemve, ku lëshuan 41 plumba. Të rinjtë po qendronin në këmbë përpara lokalit dhe autorët qëlluan pa pushim”, tha dëshmitari për News 24. 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko