Aktualitet

Denoncohet afera: Me ndihmën e Peleshit, Koço i derrave po merr pronën e familjes Thedhosi


               Publikuar në : 22:09 - 09/08/18 |
b.f

Ish-Kryemistri Berisha ka denonuar një afere për tjetersimin e pronave në Korçë. Siç pas tij gjithçka po ndodh me ndihmën e ministrit të Bujqësisë, Niko Peleshi.

Denoncimi i plotë

Peleshi rrëmben pronat e familjes Theodhosi në Korçë

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje dr Berisha,po te bej me dije se-:Niko Peleshi ju rembeu pronareve te ligjshem te truallit – familjes Theodhosi 5200 meter katror, ne brendesi te ish teritorit te uzines se instrumentave,Duke ja dhene mikut te tij Kocos se derrave pronar I nje agjensie udhetimi qe operon ne linjen Korce Ahtine. Per te bere ky I fundit agjensine e autobuzave, ne ortakeri me Maksi Fezullain qe ka pastrimin e qytetit, natyrisht me ndihmen e gjykatesve te degjeneruar dhe koruptuar korçare”

Pas