Sport

Dejan Stankovic drejt politikës, shumë pranë zyrtarizimit si ministër sporti në Serbi


               Publikuar në : 17:51 - 16/04/18 |
m.b

Pas karrierës së suksesshme në futboll, ish-futbollisti i Interit, Dejan Stankovic duket se është shumë pranë zyrtarizimit si ministër i sportit në Serbi.

Siç raportohet nga gazeta serbe “Srpski Telegraf” emërimi i Stankovic si ministër i sporteve mund të bëhet si pasojë e riorganizimit  të qeverisë të kryesuar nga kryeministria Ana Brnabiç.

Aktualisht Dejan Stankovic është këshilltar i presidentit të UEFA-s Aleksandër Ceferin.

Stankovic ka luajtur me skuadrën e Lazios, Crvena Zvezda, Interit, me këta të fundit që fitoi dhe tripletën në vitin 2010.

Pas