Kryesore

Danimarka i jep lamtumirën botërorit, kroatët vazhdojnë garën drejt kupës


               Publikuar në : 23:41 - 01/07/18 |
m.b

Përfundoi në 11 metërsha ndeshja mes Kroacisë dhe Danimarkës, që falë Subashiç u dha kroatëve të drejtën për të vazhduar garën e botërorit.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1.Goli i Jorgensen në minutën e 2-të i dha avantazhin danezëve, ndërkohë që 2 minuta më vonë, Manxhukiç barazoi shifrat duke e çuar fatin e lojës tek 11 metërshat që u dhanë fitoren kroatëve.

Pas