-Kulturë, Metro, Te Fundit

Çmimet BAFTA 2017: Një tjetër triumf për La La Land

La La Land ka dominuar edhe në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve BAFTA, duke marrë pesë trofe, përfshirë atë për filmin më të mirë dhe për aktoren më të mirë nga Emma Stone.

Në këtë mbrëmje dy mime u ndanë për filmin Lion, përfshirë aktorin në rol dytësor Dev Patel.

Casey Affleck ishte nominuar për çmimin si aktori më i mirë në filmin Manchester by the Sea dhe  Viola Davis e kishte fituar çmimin për aktoren më të mirë në rol dytësor për filmin Fences.

Ajo po ashtu është e nominuar për çmimin Oscar për rolin në këtë film.

Manchester by the Sea, ka marrë çmimin për regjinë më të mirë.

La La Lan ka fituar pesë çmime BAFTA nga 11-të nominime sa kishte gjithsejtë, ndërsa me 26 shkurt, pritet të dominojë edhe në Oscars.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko