-Jetë dhe Stil

Çfarë ka rezervuar kjo javë për ju? Zbuloni surprizat e Horoskopit


               Publikuar në : 15:20 - 16/04/18 |
Gerta

DASHI 21. mars – 20. prill
Jupiteri do jetë planeti që do ndikojë më shumë nga të gjithë në jetën tuaj në çift gjatë kësaj jave. Priten çdo ditë çaste të këndshme, surpriza dhe emocione pa mbarim. Beqarët do bëjnë gjithçka që ta ndryshojnë statusin e tyre madje për të dalë nëpër takime do lënë pas dore edhe gjëra të rëndësishme. Ne planin financiar, ambicia, por edhe maturia e treguar do bëjë qe te ardhurat të përmirësohen goxha. Do ndiheni më të qetë kur të shpenzoni. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer. Nuk do keni më forcën dhe fuqinë që keni dëshiruar. Konsumoni më shumë vitamina dhe proteina. Në punë disa dite do jeni paksa përgjumësh dhe ka rrezik të mos i përfundoni në kohë detyrat që iu janë dhënë. Jeta familjare nuk do ketë trazira.

DEMI 21. prill – 21. maj
Këtë javë ka rrezik të tregoheni shume kërkues ndaj partnerit dhe do e keni të vështirë ta pranoni ashtu siç është. Në disa raste do e teproni dhe do e mërzitni atë pamasë. Marsi do sjellë surpriza të njëpasnjëshme për beqarët. Shumë persona do tërhiqen prej tyre dhe do iu bëjnë propozime që as nuk i kanë pritur. Ditën e enjte ose të premte zemra e tyre do rrahë më fort se kurrë më parë. Sektori i financave nuk do jetë i kë, por nuk duhet as të prisni përmirësime të mëdha. Shëndeti ditët e para mund te ketë disa shqetësime, të cilat do kalojnë pas te mërkurës. Në punë do e keni çdo gjë më të lehtë se më parë dhe do kënaqeni nga ato që do arrini. Jeta familjare shumë e qetë.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Venusi do jetë planeti harmonik që do ndikojë tej mase në jetën tuaj në çift gjatë kësaj jave. Ai do ju bëjë më të logjikshëm, më të hapur dhe më bashkëpunues me partnerin. Çdo ditë do jetë me ngjyra të veçanta. Beqarët do e takojnë shpirtin binjak në një ambient pune që në fakt as nuk e kishin pritur t’iu ndodhte diçka e tille. Me financat po nuk bëtë ekonomi deri ne fund të javës keni për të mbetur keq. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por nuk do ketë as probleme shume të mëdha. Çdo shqetësim do kalojë shpejt. Në punë do realizoni disa nga projektet më të rëndësishme dhe do ndiheni krenarë për veten. Jeta familjare nuk do ketë të reja.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik
Do jeni shume te përkushtuar ndaj partnerit tuaj gjate kësaj jave dhe do mundoheni ta bëni atë te ndihet sa me mire te jete e mundur. Ne disa dite mund te mendoni se bashku edhe te kaloni ndonjë aventure te çmendur. Beqaret do jene joshës dhe do tërheqin pas vetes persona te ndryshëm. Me shpejt nga sa ata mendonin, jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. Saturni do ndikoje negativisht tek financat dhe situata do behet goxha delikate. Shëndeti nuk do jete i keq, vetëm se here pas here mund te ndiheni disi nervoze. Ne pune do ju duhen sakrifica dhe mund për te arritur atje ku keni dëshiruar. Do lodheni pak, por ato qe do arrini do ju bëjnë krenare për veten. Ne familje çdo gjë do ece mire.

LUANI 23. korrik – 22. gusht
Jeta juaj ne çift do jete e mbushur me emocione te forta këtë jave, por ato do jene si pozitive ashtu edhe negative. Përgatituni shpirtërisht. Beqaret do kenë me shume fat se asnjëherë me pare dhe çdo gjë do ju ndryshoje brenda pak orësh. Edhe ne planin financiar do jeni me fat. Do arrini t’i kryeni një e nga një te gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jete problematik, megjithatë mire do jete te bëni kujdes nga ndryshimet e motit. Ne pune do i keni te gjithë planetët ne krah kështu qe keni për te arritur me shume nga sa mendonit. Po mundet ndihmojini pak edhe koleget. Ne familje do jete e vështirë te ruani një komunikim te ngrohte.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Nëse e pranoni partneri tuaj ashtu siç është këtë jave keni për të kaluar vetëm ditë të bukura dhe pa probleme. Në rast të kundërt debatet dhe mosmarrëveshjet do jenë të vazhdueshme. Për beqarët perspektivat janë goxha të mira, megjithatë për ta ndryshuar statusin duhet të përfitojnë nga çdo mundësi që do iu jepet për takime. Buxhetin do e menaxhoni me largpamësi dhe situata do mbetet gjithë kohës e kënaqshme. Mund të bëni edhe disa shpenzime që i keni shtyrë herë pas here. Shëndeti do jetë delikat në disa momente kështu që kujdes sidomos me disa sëmundje ngjitëse. Në punë do orientoheni atje ku duhet dhe do keni sukses. Jeta familjare pa ndonjë veçanti.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor
Klima yjore do favorizoje tej mase lidhjet e qeta. Nuk do përjetoni emocione të jashtëzakonshme, por fakti që do kuptoheni dhe do merrni vesh mirë me partnerin do ju mjaftojë. Debatet nuk do jetë pjesë e jetës suaj. Për beqarët asgjë nuk do jetë e pamundur kështu që ata nuk duhet të dorëzohen deri ne momentin e fundit. Sektori i financave do jetë i kënaqshëm nëse vazhdoni ta menaxhoni situatën me të njëjtin preokupim si këto kohë. Shëndeti në tërësi do jetë i mirë përveç ndonjë shqetësimi që mund të vijë ndonjë ditë nga pagjumësia apo nga stresi. Në punë situata do normalizohet. Do jeni më largpamës dhe me këmbëngulës. Vështirësitë do kalojnë sa hap e mbyll sytë. Jeta familjare do jetë e ngrohtë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor
Këtë javë do jeni më sensualë se asnjëherë më parë. Nga ana tjetër çdo gjë do e bëni në bashkëpunim më partnerin dhe kjo do e forcojë akoma më shumë marrëdhënien tuaj. e fundjavë mund të ndërmerrni edhe disa hapa të mëdha. Beqarët do ndihen të lumtur edhe ashtu si janë kështu që nuk do pranojnë të bëjnë sakrifica vetëm për ta ndryshuar statusin. Nëse prisni ndonjë mrekulli për sektorin e financave, ato nuk do ndodhin as këto ditë. Kujdes me çdo shpenzim. Rezistenca fizike dhe ajo morale do mbetet e mirë gjithë kohës. Në punë do ketë ngjarje me të vërtetë të rëndësishme që do ua ndryshojnë tërësisht rrjedhën e gjërave. Raporti me familjarët do jetë shumë i mirë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor
Pozicioni i Venusit do bëjë që jeta juaj në çift të jetë e mbushur me surpriza gjatë kësaj jave. Edhe pasioni dhe sensualiteti do rikthehet si më parë. Beqarët duhet të ndjekin instinktin e parë sepse nuk do i çojë në rrugë të gabuar. Dita e mërkurë dhe e shtunë do jenë me të suksesshmet për ta. Fale planetit Neptun, këtë jave do jetë koha e përshtatshme për të bërë një riorganizim të situatës dhe për të gjetur zgjidhje për problemet. Shëndeti nuk do jetë as shumë problematik, por shumë i qetë. Herë pas here mund të ndieni shqetësime. Në punë do jeni plot gjallëri dhe vendosmëri kështu që do arrini shumë lart. Jeta familjare nuk do jetë e shkëlqyer.
BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar
Falë klimës së ngrohtë yjore ka mundësi që këtë javë të ketë darka romantike me qirinj, premtime dhe surpriza. Në shumë momente do ju duket sikur po jetoni një përrallë. Edhe për beqarët do ketë ngjarje premtuese. Ata do takojnë persona me shumë vizion dhe të qeshur. Buxheti do ketë përmirësime të mëdha pa përpjekje apo sakrifica. Në fakt gjithçka do vijë si pasojë e një shpërblimi pune apo e një donacioni nga familjarët. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nëse relaksoheni herë pas here dhe merrni nga pak me gjimnastikë. Në punë do i jepni prioritet gjërave thelbësore dhe do e përfundoni në kohë atë që iu është kërkuar. Jeta familjare nuk do ketë vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt
Përfiton nga ambienti i ngrohtë që do mbizotërojë gjatë kësaj jave në jetën tuaj në çift për t’i shprehur edhe më tepër ndjenjat, por edhe për të kërkuar disa gjëra që më parë partneri nuk ua ka plotësuar. Beqarët nuk do kenë një javë të favorshme për ta ndryshuar statusin. Ata do bëjnë përpjekje, por do jetë e vështirë t’i bëjnë për vete personat që pëlqejnë. Shpenzimet do i kryeni pa menduar aspak për ditët në vijim kështu që situata do trazohet goxha. Shëndeti herë pas here do ketë shqetësime. Kujdes nëse keni pasur edhe më pare luhatje tensioni. Në punë do ju pranohen disa kërkesa që keni bërë dhe do ndiheni më të sigurt për të ecur përpara. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars
Periudhe ekstremisht e favorshme dhe e begatë ka për të qenë kjo për të dashuruarit. Çdo ditë të javës do i shprehni ndjenjat me mënyra të ndryshme dhe zemra do iu rrahë fort. Nëse keni pasur kontradikta, disa miq do iu ndihmojnë t’i zgjidhni ato. Beqarët do ndihen më të zhbllokuar dhe do arrijnë të gjejnë personin e duhur me të cilin do fillojnë lidhje të vërteta e afatgjata. Buxheti mund të ketë disa tronditje shumë të vogla për shkak të shpenzimeve më të shumta që do iu duhet të kryeni. Gjendja shëndetësore nuk ka për të qenë e shkëlqyer. Mund të keni shqetësime që do vijnë si pasojë e stresit dhe e lodhjes. Në punë Marsi do ju bëjë edhe më dinamike. Familja e qetë.

Pas