Aktualitet

Çështja Xhafaj/ Rama: Ne nuk kemi njerëz për të lëshuar në gojën e ujqërve!

               Publikuar në : 11:46 - 16/05/18 |
ri.de.

Kryeministri Edi Rama nuk do ta shkarkojë ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai tha shprehimisht: Ne nuk kemi njerëz për të lëshuar në gojën e ujqërve. Por nuk mbrojmë as njerëz që kërkohen nga organet e drejtësisë. Në rastin konkret ndaj ministrit të Brendshëm nuk ka hetime nga prokuroria”, tha Rama duke bërë kështu edhe diferencen me paraardhësin e tij, Saimir Tahirin të cilin PS e “e lëshoi” sepse e kërkonte drejtësia.

Më tej ai hodhi batuta dhe bëri ironi me përfaqësuesit e opozites, duke thënë:”Luli është qofte e Saliut, Vasili llokumi i Monës” /Opinion.al

(lajmi ne perditesim)

Pas