-U tha në Opinion

Çertifikata e sigurisë, Basha: 120 oficerë policie u pushuan nga puna


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 10/01/19 |
b.f

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, zbuloi një mesazh të ardhur në adresë të tij, ku i bëhej me dije se 120 oficerë policie janë pushuar nga puna pasi nuk iu është rinovuar çertifikata e sigurisë nga DISK.

Basha tha se për këtë arsye ata janë pushuar nga puna, duke shtuar se këta oficerë nuk kishin informacin të NATO-s, por kishin në duar informacione mbi krimin që është i lidhur me Ramën.

Basha: 120 oficerë policie, pretendohet që janë njerëz që nuk iu është rinovuar çertifikata e sigurisë nga DISK-ja. Këta oficerë policie nuk kanë në duar informacione të NATO-s, por kanë informacione në lidhje me krimin që është i lidhur me Ramën. Këtyre oficerëve nuk iu është dhënë kjo çertifikatë dhe ata i kanë nxjerrë nga policia.  

Pas