Padia për Gjiknurin përplas PD me PS

TIRANE- Partia Demokratike dhe ajo Socialiste shkëmbyen në distancë akuza lidhur me kallëzimin e bërë nga Kontrolli i Lartë i …

Trajneri: Nuk do të iki, në Europian me Shqipërinë

TIRANE- Shqiptarët përshfshi këtu trajnerin Gianni De Biasi janë ende të përfshirë nga gëzimi që Kombëtarja u kualifikua për herë …

Kriza e emigrantëve, turqit përfitojnë liberalizim vizash

BRUKSEL- Bashkimi Europian miratoi plan-veprimin për Turqinë, që do të ndihmojë në lehtësimin e krizës së emigrantëve. Turqia paraqiti disa …

Nxehen keq Zogaj e Stefani në Opinion

TIRANË- Analistët, Andrea Stefani dhe Preç Zogaj e kanë degjeneruar debatin për aferën e CEZ duke kaluar në sharje e …

Ja urimi i super mbesës për gjyshin e saj

Në morinë e shumë urimeve që mund të ketë marrë për ditëlindje, ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë edhe një dedikim …

Protesta, fermerët me mollë në Parlament

TIRANË- Fermerë të ardhur nga Korça protestuan përpara parlamentit për mungesën e tregut për shitjen e produkteve të tyre. Ata …

Sonte në Opinion: Çfarë fshihet pas aferës së CEZ?

TIRANË- Çështja e CEZ-it do të jetë sërish tema e emisionit “Opinion”. Debatet sotme në Parlament dhe depozitimi i padisë …

Basha: Kemi mbështetjen e SHBA për CEZ-in

TIRANË- Drafti për hetimin ndërkombëtar të CEZ-it që po pret në Kuvend dhe dhe kallëzimi i KLSH-së për ministrin Gjiknuri …

« Kthehu Rifresko