Mandati i Frrokut, sot vendos Këshilli i Rregullores

TIRANË- Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin do të mblidhet sot pasdite për të diskutuar rreth vlefshmërisë së mandatit të …

Nishani: Familja ime u përgjua nga njerëz të shtetit

TIRANË- Presidenti, Bujar Nishani përsëri mbrëmë në një intervistë televizive atë ç’ka kishte deklaruar pak javë më parë në “Opinion” …

Prishtinë, opozita takon Presidenten: Nuk tërhiqemi

PRISHTINË-Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka pritur në një takim përfaqësuesit e opozitës pas proestave të fundit kryesit nga Vetëvendosje …

Berisha-Meta, rastësisht në një avion?

TIRANE- Kreu i Kuvendit, Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha, kanë udhëtuar së bashku në një avion nga Zvicra në …

Statuja e dergjur e Nënë Terezës

Dje kemi “festuar” Ditën e 12-të të Lumturimit të Nënë Terezës. Përpos faktit që u mbajtën vetëm dy fjalime kortezie …

Prec Zogaj pëlqen misset

“Një mashkulli i pëlqen më shumë një miss në pasarelë se sa gruaja në kuzhinë.”  Kështu është shprehur Prec Zogaj …

« Kthehu Rifresko