-Shëndeti – Faqe 6 – Opinion – Faqja Zyrtare

Një lugë vaj ulliri esell, ja pse shërben

Vaji i ullirit është konsideruar si një nga mrekullitë e natyrës për shkak të vlerave ushqyese dhe dobive që mbart. …

Foto/ Zbulohet gjallesa e pavdekshme

Turritopsis Nutricola është kandil deti që jeton në det dhe ka aftësinë unike mes të gjitha organizmave dhe kafshëve. Të …

Ja pse vegjetarianët jetojnë më gjatë

Ka mjaft studime që sugjerojnë se vegjetarianët jetojnë me gjatë se ata që konsumojnë mish. Për shembull, një studim me …

« Kthehu Rifresko