Ndiqni këto këshilla për të mbrojtur veshkat

Mjekët japin disa këshilla për të mbrojtur veshkat, duke filluar nga matja e tensionit deri tek ekzaminimet mjekësore që duhet …

Rini e përjetshme… konsumoni këto ushqime

Të mbetesh i ri është një nga sfidat e çdo personi. Sot ka shumë mënyra që  të bëjnë të dukesh …

Vjeshta nis të dielën…

Duke filluar që të shtunën në mbrëmje do të kemi ulje të temperaturave në vend. Sipas Meteoalb, e shtuna në …

Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës

Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paralajmërojnë shkencëtarët. …

Ecni shumë të jetoni gjatë…

Mjafton të ecni të paktën 25 minuta në ditë për të zgjatur jetën me rreth 7 vite. Ky fakt u …

Pini ujë që mos të keni këto probleme

A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh në trupin tonë kur nuk pimë sasinë e nevojshme të ujit? …

Ushqimet: Ja çfarë duhet të konsumoni në vjeshtë

Në vjeshtë duhet të konsumoni sa më shumë perimet dhe frutat e stinës. Dietologët këshillojnë që të hani patate, rrush, …

Miratohet viagra për femra…

Ilaçi i parë që do të trajtojë dëshirën e ulët seksuale tek femrat është miratuar nga autoritetet amerikane të shëndetit. Por …

6 këshilla për gjumë të rehatshëm gjatë shtatëzanisë

Në shtatëzani zakonisht ritmi gjumit shpesh rrënohet, ndërsa me rritjen e barkut zvogëlohet mundësia që gruaja shtatëzënë të flejë disa …

« Kthehu Rifresko