Ja disa mënyra si të mos hani thonjtë

Është një nga veset më të këqija, por për fat të keq e bëjnë shumë njerëz në botë. Ngrënia e …

Ja si shërohen dhimbjet e kockave

Për të kuruar sëmundjet e kockave sot përdoren shumë mënyra, tradicionale por edhe ilaçe të ndryshme që rekomandohen nga mjekët. Një …

Pjesa më e mirë e avokados janë…

Avokado është një nga ushqimet më të trendy të momentit, por duhet të keni parasysh që nuk duhet të hidhni …

Vajrat e këshillueshëm për shëndetin tuaj

Nutricionisti Benjamin Brown, jep disa këshilla se cilët janë vajrat më të mirë dhe të këshillueshëm për organizimin tuaj. Studimin …

Ja shenjat e para të diabetit

Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë.  Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. Pacientët …

5 ushqimet për një lëkurë shkëlqyese

Që lëkura juaj të shkëlqejë, padyshim që ju duhet të ushqeheni sa më shëndetshëm dhe të merrni vitaminat e duhura. …

Gjalpi është më i mirë se margarina

Prej kohësh e kishim zëvendësuar margarinën me gjalpin, por studimet e fundit tregojnë se gjalpi është më i mirë se …

Ja pse femrat duhet të pinë birrë

Një ose dy gota birra në javë për femrat, janë mëse të këshillueshme për shëndetin. Sipas një studimi të fundit …

« Kthehu Rifresko