Konsumoni dardhë për të humbur në peshë

Një dardhë në ditë ndihmon të bini nga pesha. Një studim i kryer në Universitetin e Louisiana-s ka arritur në …

Ja çfarë duhet të hani nëse jeni anemik

Mëlçitë, mishi i kuq, peshku, të verdhat e vezëve dhe prodhimet e sojës duhet të jenë patjetër në dietën tuaj …

Ja pse duhet të flini në krah të majtë

Gjumi në këtë anë ka disa avantazhe të shëndetshme për trupin dhe organizmin tonë si; Lehtëson tretjen Gjumi në anën …

Ja çfarë përfitoni nga konsumimi i domateve jeshile

Nëse keni probleme me fuqinë e muskujve, atëhere duhet të gjeni një zgjidhje përtej medikamenteve që shpesh nuk bëjnë efekt. …

Ja pse duhet të pini ujë me kripë në mëngjes

Ekspertët thonë se një gotë ujë i ngrohtë me kripë ndikon mirë në trupin e njeriut. Hidratimi Nutricisti Matt Stone …

Bëni seks që të jetoni gjatë

Studime të ndryshme vitet e fundit, insistojnë që njerëzit duhet të kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale. Duke u puthur dhe …

Brokoli dhe domate për të luftuar këtë sëmundje

Në një studim i publikuar në “Cancer Research” thotë se, kombinimi i brokolit dhe domateve ëshë perfekt në luftimin e …

« Kthehu Rifresko