Ja çfarë përfitoni nga konsumimi i domateve jeshile

Nëse keni probleme me fuqinë e muskujve, atëhere duhet të gjeni një zgjidhje përtej medikamenteve që shpesh nuk bëjnë efekt. …

Ja pse duhet të pini ujë me kripë në mëngjes

Ekspertët thonë se një gotë ujë i ngrohtë me kripë ndikon mirë në trupin e njeriut. Hidratimi Nutricisti Matt Stone …

Bëni seks që të jetoni gjatë

Studime të ndryshme vitet e fundit, insistojnë që njerëzit duhet të kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale. Duke u puthur dhe …

Brokoli dhe domate për të luftuar këtë sëmundje

Në një studim i publikuar në “Cancer Research” thotë se, kombinimi i brokolit dhe domateve ëshë perfekt në luftimin e …

Ja pse nuk duhet të konsumoni ushqime në darkë

Shkencëtarët kanë testuar këtë teori te minjtë dhe kanë gjetur se ata që janë ushqyer gjatë kohës normale për gjumë …

Çaji i lules së pjeshkës shëron bajamet?

Mjekimet popullore jo rrallë herë rezultojnë të efektshme. Sidoemos në probleme të gripit apo ftohjes. Një nga këto receta magjike …

« Kthehu Rifresko