-Shëndeti – Faqe 144 – Opinion – Faqja Zyrtare

Vajrat e këshillueshëm për shëndetin tuaj

Nutricionisti Benjamin Brown, jep disa këshilla se cilët janë vajrat më të mirë dhe të këshillueshëm për organizimin tuaj. Studimin …

Ja shenjat e para të diabetit

Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë.  Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. Pacientët …

5 ushqimet për një lëkurë shkëlqyese

Që lëkura juaj të shkëlqejë, padyshim që ju duhet të ushqeheni sa më shëndetshëm dhe të merrni vitaminat e duhura. …

Gjalpi është më i mirë se margarina

Prej kohësh e kishim zëvendësuar margarinën me gjalpin, por studimet e fundit tregojnë se gjalpi është më i mirë se …

Ja pse femrat duhet të pinë birrë

Një ose dy gota birra në javë për femrat, janë mëse të këshillueshme për shëndetin. Sipas një studimi të fundit …

Ushqimet anti stres

Stresi është një simptomë nga e cila përftojmë shumë gjëra negative. Ai mund të na shtyjë të konsumojmë ushqime të …

Thonjtë fallco burim infeksioni

Thonjtë fallco mund të ofrojnë një pamje tërheqëse, të pastër, por sipas kërkuesve amerikan, ato mund jenë një burim i …

Ushqimet që ulin kolesterolin

Kur përpiqeni të ulni kolesterolin ose trigliceridet, duhet të keni parasysh se çfarë ushqimesh duhet të konsumoni. Disa prej tyre janë …

« Kthehu Rifresko