Një arsye madhore pse duhet ta konsumoni djathin

Studiuesit e Universitetit të Miçiganit kanë arritur në përfundimin se përbërësit e djathit mund ti vrasin qelizat kancerogjene. Djathi ka …

Ja rëndësia e qumështit për fëmijët

Qumështi ofron kalcium dhe vitaminë D për të ndërtuar kocka të forta. Fëmijet e moshës 1-3 vjec duhet të marrin …

Këto ushqime dëmtojnë seriozisht pankreasin

Ushqimet e përpunuara dhe të pasura me acidet transyndyrore si margarina, ushqimet e fërguara në vajra bimore dhe ëmbëlsirat, mund të çojnë …

Nëse keni këto simptoma, ju vuani nga skizofrenia

Simptomat kryesore të skizofrenisë konsiderohen të ndarë në dy grupe: Simptoma pozitive dhe negative. Simptomat pozitive përfshijnë shtrëmbërimet ose teprimet, …

6 modelet “in” të 2016-tës

Ngjyrat e flokëve, stili, ngjyrat, etj janë shumë të rëndësishmë për look-un e një femre. Ja cilat do të jenë …

« Kthehu Rifresko