Ndahet nga jeta Lazër Vlashi

Një tjetër humbje për artin dhe kinematografinë shqiptare. Është ndarë mbrëmë nga jeta në moshën 96-vjeçare aktori Lazër Vlashi, një …

Balonat pushtojnë Turqinë

Keni parë ndonjëherë kaq shumë balona me ajër?! Një spektakël i tillë shumëngjyrësh ndodh vetëm në Turqi, aq sa tërheq …

Qyteti më i ri në botë

Amerika Perëndimore ka plot qytete dhe fshatra ‘fantazmë’, që janë braktisur dhe janë komplet të pabanuar. Këtij grupi po i …

« Kthehu Rifresko