Ja si të ofendon një shef kur je femër

Një firmë ligjore në Britani ka publikuar disa shënime ofenduese, që shefat e kompanive iu thonë kryesisht vajzave ose grave. …

Shqiptari bën pica me fytyrën e Papës

Vizita e Papa Françeskut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka entuziasmuar së tepërmi, jo vetëm qytetarët amerikanë por edhe …

Ushqimet që ulin kolesterolin

Kur përpiqeni të ulni kolesterolin ose trigliceridet, duhet të keni parasysh se çfarë ushqimesh duhet të konsumoni. Disa prej tyre janë …

Një tren vetëm për qentë

“Treni i qenushave”, është një shpikje e 80 vjeçarit nga Teksas, Eugene Bostick. Ai ka ndërtuar një mjet të tillë për …

Perimet që ju shëndoshin

Perimet janë shumë të mira dhe të këshillueshme nga dietologët, por ka edhe nga ato që nuk duhet ti keni …

Hoteli më i çuditshëm në botë

Ai mund të jetë një hotel, por të jeni të sigurt që nuk është si ata që keni parë deri tani. …

« Kthehu Rifresko