Ekonomia “Game Over”

Nga Emin BARÇI Sondazhi më i fundit i NDI konkludon se 59% e shqiptarëve të intervistuar janë të pakënaqur me …

Skape Lordi!!!

Nga Enkel Demi Nëse bën një shëtitje ose sport nga kodrat e liqenit artificial në Tiranë, kudo ke disa tabela …

Politika si ushqim për pulat

Nga Lorenc Vangjeli Nga e enjtja e shkuar e Doktorit, shoqëria shqiptare dhe vetë politika është shumë më e ndarë, …

Na ishte një herë…

EDMOND TUPJA Kështu fillojnë shpesh për rallat e moçme shqiptare: “Na ishte një herë…” dhe fëmijët e vegjël që u …

Nuk armatosen dhitsat…

Nga Edison Ypi Ti Doktor i kujton shqiptarët si vetja; burrnorë, të besës, trima të çartun, patriotë të paepur, idealista …

Shejtanbudallallëk

Nga Artan Hoxha Hetimi sekret i Prokurorisë dhe arrestimi i Emiliano Shullazit, surprizë për Qeverinë dhe krerët e Policisë, ishte …

« Kthehu Rifresko