RAMA U MBURR ME HUMBJEN

Nga BEN BLUSHI  Vetëm dy shqiptarë po bëjnë sikur fituan nga humbja e Shqipërisë ndaj Serbisë. I pari është Ballist …

‘Je suis’ Sulejman

Nga ARTAN LAME Është bërë e udhës që, sa herë ngjet gjë, të dalim e të thërresim në FB “je …

SHENJA TE KOMPROMISIT PS-PD

Nga MENTOR NAZARKO Marrëveshja e djeshme mes dy partive kryesore në Komisionin e Reformës në Drejtësi, për një afat që …

SPIRANCA E KA EMRIN ILIR META

Nga BLEDAR KURTI    Në kohët e hershme, kur busulla nuk ishte shpikur akoma, marinarët orientoheshin nga yjet për udhëtimin …

POST FACTUM

Nga  MESILA DODA  U bë një kohë jo fort e shkurtër, që jam shprehur pak në publik, dhe më së pari …

BASHA JASHTE SHENJESTRES

Nga AGRON GJEKMARKAJ    Vjeshta politike erdhi e ngarkuar ngjarjesh dhe lajmesh me densitet shiu. Ndërkombëtarët, OSBE, Ambasada e SHBA­ve …

LIRONI POETIN PO VDES NE BURG!

Nga ARTAN FUGA (Pamflet për lirimin e poetit Ardi Omeri) Ai eshte poet. Gjurmon simbolet poetike dhe i vendos ne vargje …

« Kthehu Rifresko