BASHA JASHTE SHENJESTRES

Nga AGRON GJEKMARKAJ    Vjeshta politike erdhi e ngarkuar ngjarjesh dhe lajmesh me densitet shiu. Ndërkombëtarët, OSBE, Ambasada e SHBA­ve …

LIRONI POETIN PO VDES NE BURG!

Nga ARTAN FUGA (Pamflet për lirimin e poetit Ardi Omeri) Ai eshte poet. Gjurmon simbolet poetike dhe i vendos ne vargje …

10 dritëhijet e taksës 5 euro për rrugën!

Nga Afrim Krasniqi Ministri i Transporteve shpalli datën kur do të aplikohet taksa 5 euro për rrugën Durrës – Kukës. …

Në vëmendje të zotit Nishani

Nga Artur Zheji Është e vërtetë zoti Nishani, ashtu si edhe ua kemi shkruar në një mesazh personal, edhe unë …

« Kthehu Rifresko