Editorial – Faqe 38 – Opinion – Faqja Zyrtare

Megaskandalet, kush po na genjen qeveria apo opozita?

Dy muajt e fundit jane paraprire nga dy megaskandale korrupsioni ku te perfolur si te perfshire ne afera korruptive gjenden …

Kush i vjedh dhe i izolon shqiptarët?

  Dikur Shqipëria dhe shqiptarët për shkak të regjimit komunist në fuqi ishin vendi më i izoluar në Evropë. Nëse …

E kisha pritur një jetë!

Nga Blendi Fevziu  E dinin që gjithçka kishte mbaruar, por kishin frikë ta besonin! Hidhnin në fushë vështrimet e ankthshme …

RAMA U MBURR ME HUMBJEN

Nga BEN BLUSHI  Vetëm dy shqiptarë po bëjnë sikur fituan nga humbja e Shqipërisë ndaj Serbisë. I pari është Ballist …

EDI RAMA NE DORE TE EDI RAMES

Nga ARTUR ZHEJI Edi Ramën e kam pasur mik të vjetër rinie dhe ajo ishte një miqësi e thellë, që …

‘Je suis’ Sulejman

Nga ARTAN LAME Është bërë e udhës që, sa herë ngjet gjë, të dalim e të thërresim në FB “je …

SHENJA TE KOMPROMISIT PS-PD

Nga MENTOR NAZARKO Marrëveshja e djeshme mes dy partive kryesore në Komisionin e Reformës në Drejtësi, për një afat që …

SPIRANCA E KA EMRIN ILIR META

Nga BLEDAR KURTI    Në kohët e hershme, kur busulla nuk ishte shpikur akoma, marinarët orientoheshin nga yjet për udhëtimin …

POST FACTUM

Nga  MESILA DODA  U bë një kohë jo fort e shkurtër, që jam shprehur pak në publik, dhe më së pari …

BASHA JASHTE SHENJESTRES

Nga AGRON GJEKMARKAJ    Vjeshta politike erdhi e ngarkuar ngjarjesh dhe lajmesh me densitet shiu. Ndërkombëtarët, OSBE, Ambasada e SHBA­ve …

« Kthehu Rifresko