Bota – Faqe 162 – Opinion – Faqja Zyrtare

Bota afër Luftës së Tretë Botërore

Bota është shumë afër një Lufte të Tretë Botërore në 60 vitet e fundit, kanë paralajmëruar ekspertët. Rusia dhe Kina, …

Papa Françesku mund të vizitojë Serbinë dhe Kosovën

­Papa Françesku mund të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën brenda vitit të ardhshëm, raportoi sot gazeta e përditshme e Beogradit “Danas” …

Suedia zyrtarizon ditën 6-orëshe të punës

Suedia ka prezantuar zyrtarisht ditën 6 orëshe të punës. Ky ndyshim nuk do të ndikojë aspak në paga, por do …

Terrorizmi kërcënon sërish Parisin

Një makinë me 6 bombula gazi u gjet në orët e para të së dielës, në qendër të Parisit. Prokuroria …

Trump premton më tepër shpenzime ushtarake

Kandidati republikan për president amerikan, Donald Trump, ka bërë thirrje për më tepër shpenzime ushtarake dhe personel. Duke folur sot …

Sulm me thikë ndaj policëve në Bruksel

Dy policë belg kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me thikë në Molenbek, lagjen që njihet si ‘fole’ e …

« Kthehu Rifresko