Rusi 2018

Brazili kalon në çerekfinale, mposht Meksikën


               Publikuar në : 17:44 - 02/07/18 |
rel d

Brazili është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës pasi mposhti me rezultatin 2-0 skuadrën e Meksikës.

Gjatë pjesës së parë u zhvillua një lojë e balancuar me raste të shumta nga të dyja përfaqësueset.

Por në fraksionin e dytë të lojës ishte një tjetër histori pasi të besuarit e Tites u hodhën në sulm dhe menjëherë gjetën golin me atë të Neymarit.

Ndërsa goli i dytë për “Selecaot” u shënua në minutën e 90’ nga Firmino.

 

Pas