-U tha në Opinion

Berisha tregon përshtypjen e parë të George H.W. Bush kur erdhi në Tiranë


               Publikuar në : 23:21 - 04/12/18 |
b.f
Ish-presidenti i ndjerë George Bush kishte jo pak miq edhe në Shqipërinë e sapo dalë nga diktatura komuniste në fillim të viteve 90.

Më i spikaturi midis tyre është ish-Presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili kujton me detaje bisedat me zotin Bush për Kosovën, Shqipërinë si dhe forcimin e demokracisë dhe paqes në rajon.

Berisha u shpreh se Bush ishte politikani që kishte takuar më shpesh gjatë atij viti presidencial në samitet ndërkombëtare, dy tre herë, dhe që në të vërtetë në pritjet që jepeshin në këto biseda ishin me të zgjatura se në një takim të veçantë. Kishte një interes të madh dhe respekt të veçantë për Shqipërinë.

Pas