Aktualitet

Basha: Skandal, studentët pa energji e pa bukë. I dhunoi policia e Gjicit


               Publikuar në : 13:22 - 12/01/19 |
b.f

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar prokurorisë në radhë të parë të hetojë sa më shpejt aktet e dhunës së policisë ndaj studentëve që në shenjë protestë janë ngujuar në fakultetet e universitetit të Tiranës dhe atij Politeknik.

Basha tha se Rama me aktet dhe veprimet e një të marri, ka urdhër dhunimin e studentëve. Për këtë është përdorur policia e Shtetit dhe policia private e Safer Gjicit. Po kështu Basha deklaroi se me urdhër politik studentet janë lënë në të ftohtë pa energji elektrike dhe pa ushqime.

Pas