-Politikë, -U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

Basha: Peshku i madh i krimit është vetë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama nuk ka mundësinë për të luftuar krimin në vend, pavarësisht ngjarjeve tragjike që kanë ndodhur gjatë këtyre muajve.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha sonte se Edi Rama nuk e lufton dot krimin, pasi peshku i madh e ha të voglin. Pavarësisht kësaj, Basha theksoi se peshku i madh është Rama.  Sipas tij, Rama ka ardhur në pushtet në aleancë me krimin. Ai tha se krimi po qeveris vendin dhe jo Edi Rama.

 

 

  

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko