Kryesore

Basha – Kryemadhi sërish takim në selinë Blu, çfarë do ndodhë me projektligjin e teatrit?

               Publikuar në : 16:45 - 05/07/18 |
E SH

Teksa në Kuvend vijon seanca parlamentare, kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, janë takuar përsëri në selinë blu. Takimi vjen pasi në kuvend pritet votimi i tensionuar për projektligjin e teatrit, ku Opozita e ka kundërshtuar haptazi kalimin e tij në Parlament.

Nuk dihet nëse ata do të marrin ndonjë vendim në lidhje me zhvillimet në Kuvend, ndërsa pritet që në orët në vijim të votohet edhe për projektligjin në fjalë.

Pas