-U tha në Opinion

“Audiopërgjimi ishte ‘montim”/ Lala ngre dyshime se Rama po përfshihet në hetimin e Prokurorisë

               Publikuar në : 22:55 - 16/05/18 |
rel d

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se reagimi i kryeministrit Edi Rama për audio-përgjimin e publikuar nga opozita, duke thënë se materiali është i montuar; krijon dyshime për implikim të tij në hetime.

Lala në emisionin “Opinion”, u shpreh se reagimi i kryeministrit ishte shumë i nxituar dhe ngre dyshime për mënyrën e marrjes së audio-përgjimit për ekspertizën.

Të thuash fjalën montazh duhet që videon ta kesh marrë në mënyrë ligjore. Dhe duhet që ekspertët e liçensuar të bëjnë krahasimin e zërit në audio dhe kampionin krahasues që është ai i Agron Xhafajt të cilin nuk e kanë. Nxitimi i kryeministrit më duket i pavend, nëse ai e ka marrë audipërgjimin në rrugë të tij atëherë kemi një kryeministër që përfshihet në hetime”,- tha ajo.

 Shiko videon:

Pas