Kronikë

Atentat me armë zjarri në Vlorë, plagoset një 33 vjeçar


               Publikuar në : 12:21 - 16/05/18 |
b.f

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur paraditen e sotme në qytetin e Vlorës. Si pasojë e këtij atentati ka mbetur i plagosur 33 vjeçari Roland Banaj. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pavarësia”.

I ru i cili ka marrë një plumb në këmbë u dërgua menjëherë në spitalin e Vlorës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00, në ambientet e jashtme të një lokali. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, dhe kanë marrë në pyetje punonjësit e lokalit dhe dëshmitarët

Pas