Kryesore

“Arsimi në ditë të zeza”, PD denoncon braktisjen e shkollave nga nxënësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 04/08/18 |
b.f

Disa minuta më parë deputetja e Partisë Demokrative ka dalë në një deklaratë për shtyp për braktisjen e shkollës nga nxënësit dhe studentët. Sipas të dhënave nga INSTAT, 133 mijë nxënës kanë braktisur shkollën për arsye varferie, papunësie dhe dështimi të politikave arsimore. Ndër ta, 57 mijë 403 nxënës nga arsimi 9 vjeçar,  31 mijë 875 nxënës nga arsimi i mesëm, 44 mijë 425 studentë nga universitetet, dhe një rënie prej 2000 studentësh që frekuentojnë shkollat profesionale që nga viti 2013./Opinion.al

Deputetja Albana Vokshi, deklaratë në selinë e Partisë Demokratike.

Posted by Lulzim Basha on Saturday, 4 August 2018

Pas