Kronikë

Arrestohet autori i vrasjes në Selenicë të Vlorës


               Publikuar në : 15:49 - 09/11/18 |
b.f

Forca te shumta te policise se Vlores ishin vene ne ndjekje te autorit të dyshuar të vrasjes së kryetarit te Njesise Administrative Kote në Selenicë të Vlorë, Fatmir Hodaj. Në një kohë të shkurter, policia njofton se ka arritur ta vendose ne pranga autorin.

Ngjarja
Më datë 09.11.2018, në orën 14:55, në një lokal në fshatin Kotë, është qëlluar me armë gjahu shtetasi F.H, rreth 64 vjeç (Kryetar i Njësisë Administrative Kotë), i cili për pasojë ka ndërruar jetë në vend.
Autori i dyshuar është shtetasi me iniciale A.D.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen hetimet në lidhje me sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e plotë të situatës.

*Pamje e para nga vendi i ngjarjes, ku viktima është ende i pa transportuar në morg.

Pas