Kronikë

Arrestohet anëtari i bandës së Met Kananit


               Publikuar në : 17:27 - 13/09/18 |
b.f

Një 32 vjeçar u arrestuar nga policia e Vlorës në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Preçizioni”.

Në pranga përfundoi Besmir Lupi, i akuzuar nga policia si pjesëtarë i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e narkotikëve.

I riu është pjesëtar i grupit të strukturuar kriminal që kryente të trafik të sasive të mëdha të drogës të drejtuar nga Met Kanani, i arrestuar kohë më parë në Turqi.

Ndaj Lupit, Gjykata e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhrin e arrestit më 11 maj 2018, për trafik droge në bashkëpunim dhe për pjesëmarrje në një grup të strukturuar kriminal.

 

Pas