-Sociale, -U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

Arlind Qori: Prokurori po hetoi pronarin e privatit është njësoj si të hetoj Edi Ramën

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ pedagogu i UT Arlind Qori, është shprehur se universiteti privat korrupton shtetin, dhe sipas tij kjo bën që të hetohet vetëm publiku nga Prokuroria:  “Prokurori e ka më të lehtë të gjej një pedagog maskara në publik, se sa të gjej një pronar maskara që bëhet bashkë me kryeministrin dhe bën një ligj sipas interesit të vetë. Sepse Prokurori në Shqipëri po hetoi pronarin e privatit është njëlloj si të hetoj Edi Ramën. A ka guxim një prokuror në Shqipëri të hetojë Edi Ramën”, u shpreh Qori.

Sipas Arlind Qorit është më e lehtë të kapësh pedagogët në universitet publike sepse ata nuk kanë ndikim dhe fuqi, ndaj edhe të proceduarit penalisht janë më të shumtë nga pub;liku. /Opinion.al

 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko