Rusi 2018

Ariu ngel jashtë Botërorit, një vajzë zë vendin e tij

               Publikuar në : 20:09 - 13/06/18 |
m.b

Shteti i Rusisë po bënë përgatitjet e fundit për ceremoninë hapëse të Botërorit, i cili do të nis nesër me ndeshjen e parë midis Rusisë dhe Arabisëe Saudite.

Në fillim të ndeshjes hapëse ishte menduar që një ari do ti dorëzonte topin arbitrit kryesor të ndeshjes, por tashmë oraganizuesit kanë menduar që ta lënë jashtë ceremonisë për arsye se ariu nuk është mësuar me një stadium të zhurmshëm si Luzhniki.

Ndërkohë është menduar që arbitri kryesor do të ndihmohet nga Anxhelina Makarova, një vajzë 12 vjeçare, e cila vuan nga sindroma “DOWN” duke hequr kështu përfundimisht praninë e ariut në stadium.

Prania e vajzës për të ndihmuar arbitrin kryesor është propozuar nga sponsori zyrtar i Botërorit “Coca-Cola”.

Pas