Bota

Superoperacion në Genova, sasia më e madhe e heroinës e kapur ndonjëherë


               Publikuar në : 08:53 - 08/11/18 |
b.f

Policia italiane ka zbuluar 270 kg heroinë në Portin e Gjenovës. Sasia më e madhe e kapur në Itali në 20 vitet e fundit.

Në operacion janë përfshirë edhe policia e Zvicrës, Francës, Belgjikës dhe Holandës.

Për sasinë e drogës janë arrestuar dy persona në Holandë. Mësohet se heroina vinte nga Irani dhe transportohej me kontenier.

LAJMI NE ANSA

Pas