Aktualitet

Ambasadori i BE: Sandër Lleshi i trajnuar nga komuniteti ndërkombëtar


               Publikuar në : 11:03 - 09/11/18 |
b.f

Ambasadori i BE në Tiranë, Soreca është pyetur sot për përplasjen e fundit Rama-Meta në lidhje me emrin e Sandër Lleshi. Sicc dimë, Lleshi nuk u dekretua nga Meta si ministër i Brendshëm, sakaq Rama e emëroi zv/minister me kompetenca ministri.

Përfaqësuesi diplomatik i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca mbështeti eurodeputetin Fleckenstein, duke shprehur opinion pozitiv për Sandër Lleshin.

Soreca deklaroi: Komuniteti ndërkombëtar e vlerëson punën dhe reputacionin e z. Lleshi. unë mund të konfirmoj atë që tha Fleckenstein se z. Lleshi është një zyrtar i lartë, mjaft i njohur dhe i trajtnuar nga komuniteti ndërkombëtar”.

Pas