-Kulturë

Aktori i njohur shqiptar, rol kryesor në filmin turk


               Publikuar në : 09:17 - 20/07/18 |
b.f

Ai është një ndër aktorët e suksesshëm të brezit të tij dhe prej vitesh tashmë karrierën e ka vendosur jashtë Shqipërisë. Është fjala për aktorin Nik Xhelilaj, i cili ka marr pjesë në serialin turk “Kryeqyteti”, që së shpejti pritet të transmetohet edhe në Shqipëri e ka ai ka patur një rol kryesor.

Por Xhelilaj vazhdon me projektet e reja. Në një intervistë

për emisionin “Nd’rrimin e natës” ai ka rrëfyer se dop të ketë sërish një rol të rëndësishëm në një tjetër serial.

“Tematika e filmit do të jetë me Sirinë dhe do e nis me rolin e një terroristi, por në serialet turke nuk dihet si përfundon,”- ka thënë më tej Xhelilaj.

 

Pas