-Kulturë

Aktori i madh Robert Ndrenika feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

               Publikuar në : 21:45 - 10/01/18 |
Gerta

“Artisti i Popullit” dhe mjeshtri i kinematografisë shqiptare, Robert Ndrenika feston sot 76-vjetorin e lindjes.

Ndrenika është vlerësuar me titullin e lartë “Nderi i Kombit” dhe është shembulli i gjallë i “përjetësisë” për kolegët dhe studentët e arteve.

Gjigandi i skenës është një artist që i luan të gjithë zhanret, si komedinë, dramën, por edhe filmin dhe ekranin.

Pas