Aktualitet

Aksidenti i rëndë me kamion, emri i shqiptarit që humbi jetën

               Publikuar në : 09:22 - 15/11/17 |
ri.de.

Një shqiptar 48-vjeçar që punonte si shoferi kamioni ka humbur jetën një ditë më parë në një aksident të rëndë të ndodhur në Trento, Itali.

Mediat italiane shkruajnë se viktima është Edmond Boci, një shqiptar rezident në Gjermani, vartës i një kompanie autotransporti gjermane.

Përplasja ka ndodhur mes dy kamionëve dhe me gjithë ndërhyrjen e urgjencës dhe helikopterit të ndihmës së shpejtë, shqiptari nuk ka mundur të mbijetojë.

Shqiptari për arsye ende të paqarta është përplasur me një mjet që e parakalonte, një kamion i Çekisë. Shoferi i tij shpëtoi pa dëmtime.

 

Pas