-Kronikë, -Politikë, Aktualitet, Kryesore, Te Fundit

Aksidenti, flet ish-ministri Ahmetaj: Ja çfarë ndodhi

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pasditen e sotme është përfshirë në një aksident në Maqedoni ku ka mbetur i lënduar.

Në një prononcim për gazetën “Panorama”, bën të ditur se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është i shtruar në spital. Sipas tij, aksidenti ka ardhur si pasojë e lagështisë së rrugës. Aksidenti ndodhi sot rreth orës 17:30 në kryqëzimin e autostradës në pikën kufitare Tabanoc – Kumanovë në krahun që përfshin rrugën mes Kumanovës dhe Kriva Pallankës. Arben Ahmetaj udhëtonte me një mjet tip Range Rover, i cili është dëmtuar. Në aksident janë përfshirë ish ministri i Financave, një autobus dhe dy makina të tjera, ndërsa janë plagosur 14 vetë.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko