Aktualitet

Aksident/ Makina del nga rruga, përplas këmbësorët, mes tyre një grua shtatzënë

               Publikuar në : 10:17 - 07/04/18 |
ri.de.

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, ku kanë mbetur tre persona të plagosur mes tyre një grua shtatzënë.

Media vendase raporton se aksidenti ndodhi në mëngjes në lagjen, Kodra e Trimave, ku makina ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në stacionin ku qendronin kamiltarë të rastit. Sipas dëshmitarëve, tre këmbësorë që ishin në stacion u lënduan, prej tyre dy meshkuj dhe një grua shtatzënë.

Aksidenti ka ndodhur 100 metra larg stacionit nr.3 të Policisë së Kosovës në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Pas