4

Aksident i tmerrshëm, boksieri shqiptar humb jetën tragjikisht

               Publikuar në : 22:58 - 07/07/18 |
d.l

Sot në Tsino të Kraocisë ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme. Boksieri me origjinë shqiptare Valentin Kajtazi ka ndërruar jetë pas një aksidenti të tmerrshëm. Shumë i tronditur ka mbetur klubi ku u stërvit për 27 vite boksieri.

“Çfarë të themi, kur në këtë mëngjes morëm lajmin e trishtuar, të gjithë në klub jemi në gjendje shoku. Valentini ishte shembull, ai ishte fillestar por në sajë të këmbënguljes së tij ai u bë një konkurrent dhe luftoi më së miri. Ky lajm na ka goditur. Valentini ishte djalë i mirë, pozitiv dhe shumë i vlefshëm, e pabesueshme që ka ikur’’, tha Josko Sunara, trajner i Sibenikut, Petar Kresimir.

Pas